احتمالا تاکنون با تعداد زیادی مانیتور یا نمایشگر تصویری روبرو شده اید که ویدئو و تصاویر زنده را نمایش می دهند. این سیستم اطلاع رسانی دیجیتال به نوعی جایگزین سیستم اطلاع رسانی سنتی مانند بیلبورد ، پوستر و … است که هم جنبه تبلیغاتی و اطلاع رسانی دارد و هم جنبه آموزشی. در این مقاله قصد داریم به تفاوت های دونسل از این گونه تکنولوژی بپردازیم .

در این صنعت نام دو محصول ، ویدئو وال و تلویزیون شهری LED پر آوازه است . حال اینکه ویدئو وال جزء نسلهای ابتدایی این صنعت بوده و در طول زمان و با بروز و شناسایی نقاط ضعف این محصول ، رفته رفته جای خود را به تلویزیون های شهری LED داد .

ویدئو والها ایرادات و تفاوتهای فراوانی نسبت نمایشگر های LED داشتند که منجر به منسوخ شدنشان شد . به برخی از این ایرادات و تفاوتها در زیر اشاره خواهیم کرد .

  • ویدئو وال های قدیمی متشکل از تعدادی تلویزیون LCD در کنار هم بودند که اولین ایراد قابل رویت این سیستم خطوط بین هر LCD بود که کاملاً قابل مشاهده بود ، در صورتی که نمایشگر های LED کاملاً یکپارچه هستند و هیچ خطی بین قطعات تشکیل دهنده آن وجود ندارد .
  • نقص دوم این سیستم افت کیفیت تصویر بین هر LCD است ، به شکلی که به مرور زمان رنگ هر نمایشگر با دیگری متفاوت خواهد شد و این از مشکلات غیر قابل حل این دستگاه است که به دلیل یکپارچه بودن و عدم افت کیفیت این مشکل ابدا در نمایشگر های LED پیش نمی آید .
  • نمایشگر های ویدئووال مستعد شکستگی هستند و در صورت بروز این اتفاق می بایست کل پنل LCD به عنوان مثال پنل۴۲ اینچی عوض شود که هزینه خیلی زیادی را به صاحب محصول تحمیل میکند در حالی که نمایشگر های LED در صورت خرابی احتمالی با تعویض یک ماژول و صرف هزینه ایی به مراتب کمتر قابل تعمیر است .
  • نمایشگر های ویدئووال بر عکس نمایشگر های LED امکان کرو شدن ندارند .
  • قیمت تمام شده نمایشگر های ویدئووال خیلی بالاتر از نمایشگر های LED می باشند .
  • عمر مفید نمایشگر های ویدئو وال خیلی کمتر از نمایشگر های LED است .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نمایشگر های LED با واحد کارشناسی شرکت ایلیا تماس حاصل فرمایید .